.

.

وَقَالَ الْمَلِکُ ائْتُونِی بِهِ أَسْتَخْلِصْهُ لِنَفْسِی فَلَمَّا کَلَّمَهُ قَالَ إِنَّکَ الْیَوْمَ لَدَیْنَا "مِکِینٌ" أَمِینٌ
و پادشاه گفت او را نزد من آورید تا وى را خاص خود کنم پس چون با او سخن راند گفت تو امروز نزد ما با منزلت و امین هستى (ایه 54، سوره یوسف)
.: مکین به معنی جایگاه استوار و با منزلت است که چهار بار در قران ذکر شده است:.

جرعه اي عشق
نويسندگان

Flash Embed Code

Flash Embed Code

جشن ایرانی کشی

سه شنبه, ۱۳ فروردين ۱۳۹۲، ۱۲:۰۰ ب.ظ

جشن پوریم که در برخی از نقاط اروپا و آمریکا برگزار می‌شود به جشن ایران‌کشی نیز مشهور است. این جشن براساس داستانی در تورات است .

نام این جشن از کلمه پور به معنای قرعه گرفته شده است. از آن جهت که هامان برای یافتن مناسب‌ترین روز برای اجرای نقشه این قرعه را انداخت.

بر مبنای کتاب استر, خشایار شاه در روز جشن تاجگذاری در حال مستی از ملکه «وشتی» می‌خواهد در برابر مردان آمده تا زیبایی او را به رخ میهمانان بکشد.

اما ملکه به دلیل حجب و حیا و عفت ایرانی‌اش قبول نمی‌کند و پادشاه خشمگین شخص دیگری را به عنوان ملکه انتخاب می‌کند. ملکه جدید که «هدسه یا استر» نام دارد, به همراه عده‌ای از زنان زیبا به قصر آمده تا با همکاری پسر عمویش مردخای که قیم او نیز هست هامان وزیر خشایار شاه را برکنار کرده و بکشند. بعد از هامان, مردخای را جانشین وی می‌کنند.

آنها سپس از خشایار شاه اجازه کشتن دشمنان یهود را در 3 روز متوالی می‌گیرند. 

این جمع در این 3 روز 70 هزار نفر از ایرانیان که در میانشان زنان و کودکان نیز قرار داشتند, با بی‌رحمی تمام به قتل رسانده و اموالشان را به غارت می‌برند. 

گفتنی است یهودیان هنوز هم با گذشت 26 قرن به مناسبت این پیروزی و قتل عام بی‌سابقه تاریخی جشن می‌گیرند.

آنها در این روز لباس‌هایی شبیه شخصیت‌های داستان پوشیده و با بازی‌ کردن نقش‌های آنها این جنایت بزرگ را تجدید خاطره می‌کنند.

این نسل‌کشی بی‌سابقه مطابق با روز 13 فروردین بوده است. این نحسی 13 که برخی از آن اسم می برند مرتبط با پوریم و این نسل کشی است.

ایرانیان از همان زمان, سیزدهم فروردین را به عنوان نماد مبارزه و اعتراض به جنایت برخی یهودیان آن زمان که آنها را سراسیمه از خانه و کاشانه‌اشان فراری داده‌ بودند, برگزیده و سر به کوه و صحرا می‌گذارند.

این نسل‌کشی را می‌توان نوعی هولوکاست به حساب آورد. هولوکاستی که در طی 3 روز 70 هزار ایرانی (البته بسیاری از منابع و کارشناسان این رقم آورده شده در تورات را دور از ذهن می دانند)به قتل رسید. هولوکاستی که تبدیل به یکی از بزرگترین جشن‌های آیینی یهودیان شده است.

یهودیان در این روز برای شکرگزاری به درگاه خدا روز گرفته و به رقص و پایکوبی می‌پردازند.

استر نام آخرین دفتر از کتاب تورات است. این کتاب در اواخر عهد هخامنشی و یا پس از آن نوشته شده است. بنابر نوشته بسیاری از مورخین و کارشناسان تاریخ, مطالب کتاب استر تماما در خدمت مصالح رباخواران حاکم بر جهان ، یعنی صهیونیست ها و فراماسون ها است. 

این کتاب عمق نفرت و انزجار تند برخی یهودیان نسبت به غیر یهودیان به ویژه ایرانیان را نشان می دهد. شدت و تندی نفرت بحدی است که خاخام ها و فقیهان قوم یهود در سده اول میلادی مطمئن و متفق القول نبودند که آیا باید کتاب استر را در کتاب مقدس بیاورند یا نه؟ 

مارتین لوتر از رهبران پروتستان ها نقل شده است که « ای کاش این داستان وجود نداشت.» 

این جشن گرفتن یهویان در تمام دنیا در حالی صورت می‌گیرد که کشته شدن حتی یک انسان جنایتی بزرگ محسوب می‌شود. این جنایت چیزی جز نژاد پرستی و بی‌ارزشی یک قوم نیست.

یهودیانی که, هیتلر را متهم به یهودی سوزی (هولوکاست) نموده‌اند, باید به پیشینه سیاه تاریخی خود برگردند و هولو کاست واقعی را در تاریخ اقوام خود جستجو کنند. 

در جنگ جهانی دوم یهودیان, میلیون‌ها مسیحی را کشتند و در ادامه, راه کشتار در فلسطین را در پیش گرفتند و هزاران تن از مسلمانان و مسیحیان به دست صهیونیست‌ها قتل عام می‌شوند.

صهیونیستها تمام اقوام به جز خودشان را از جنس اسب می دانند.

آنها در گذشته به سپاهیان خود می گفتند که به سرزمین ایران و یا اعراب و یا حتی مسیحی‌ها رسیدید رحم نکنید. زنان، کودکان، الاغ، شتر و چهارپایانشان را بکشید تا دو سوم جهان تمام شود و تنها یک سوم جهان که همان یهودی‌ها هستند بمانند.

این کشتار فقط برای یافتن سرزمینی برای یهودیان و صهیونیستهای بی جا ومکان صورت می گرفت.

از کشتارهای عصر جدید به دست صهیونیست‌ها می‌توان ترور کندی رئیس جمهور اسبق آمریکا را نام برد که هنوز به صورت معمایی باقی مانده است.

صهیونیستها, در حالی که فریاد حمایت از آزادی و نجات بشر سر می دهند هر روز هولوکاست تازه ای رقم می زند. از نمونه های بارز این جنایتها قتل عام اخیر مردم غزه است.

در روزی که یهودیان در اکثر نقاط دنیا به جشن و پایکوبی برای مراسم پوریم دارند صدها کودک و زن فلسطینی به شهادت می رسند.

یک بار دیگر صهیونیزم در جنگی بدون مرز و با عنوان نبرد پیشگیرانه به کشتار زنان ، کودکان ، اندیشمندان و نخبگان مسلمان دست یازیده است. سربازان تا دندان مسلح آمریکایی و انگلیسی بدون هیچگونه پشتوانه فکری و عقلی با بیرحمانه ترین شیوه ها آمال و آرزوی سران یهودی دنیا را برآورده می سازند.

 

 نوشیدن خون یا نوشیدنی به رنگ خون به عنوان نمادی از خونخواهی و خونخواری یهودیان نسبت به ایرانیان از جمله رسوم یهودیان در این روز است. 

 

منابع: مشرق نیوز؛ فردا نیوز

۹۲/۰۱/۱۳ موافقين ۴ مخالفين ۰
مهدی ملکشاهی

نظرات  (۱۵)

سلام لینک شما باموفقیت ثبت شد. عنوان وبلاگ :پایگاه فرهنگی مذهبی علی شیرخدا آدرس:http://alishirkhoda.mihanblog.com

پاسخ:
یازهرا(س)
باطن کثیف خودشونو رو میکنن تا همه ببینن چه آشغالایی هستن

پاسخ:
یازهرا(س)
با سلام و تشکر فراوان بابت زحمات شبانه روزی شما.ان شاءالله باظهور منتقم خون امام حسین (ع)،این از خدا بیخبران نابود خواهند شد.یا مهدی فاطمه
پاسخ:

یازهرا(س)

سلام
خداوند حامی مظلومان است و ظلم آنان به خودشان باز میگردد...

لینک شدید
یا حق
طبق آماری که در یک مقاله درباره همین موضوع خوندم نوشته بود کشتار ایرانیان از 7.000 تا 13.000 متغییره. اصلا تعداد کشته ها مهم نیست، فرض کنید یک نفر. مهم این است که شما به چه حقی یک ایرانی را کشتید؟ مهم این است که شما چکاره بودید که شبانه به خانه های مردم حمله کردید؟ مهم اینست که یهودیان غیر موحد یک بغض و کینه دیرینه از ایرانیان دارند و هر زمان که فرصتی پیدا کنند شروع به  عقده گشایی می کنند.

خدای سبحان در سوره مائده آیه 82 می فرمایند: "مسلما یهودیان و کسانی را که شرک ورزیده اند، دشمن ترین مردم نسبت به مومنان خواهی یافت".

قابل توجه دوستان که این جشن هنوز در تل آویو و بخشی از آمریکای شمالی برگزار می شه.
پاسخ:
مرسی از توضیحاتت
70.000 تا: اینم یه عدد دیگه! من تا 500.000 تاش رو هم شنیدم! الان چیکار کنم!؟

اصلا منبع تون چیه!؟
پاسخ:
سلام 
زیر مطلب منبع رو نوشتیم
یازهرا(س)
سلام
مطلبی بود که اطلاع نداشتم ازش !!
ممنون !!
التماس دعا
یاعلی
پاسخ:
سلام 
ممنون که سر زدید
یا زهرا(س)
۱۳ فروردين ۹۲ ، ۱۹:۴۸ مصطفی شالباف
سلام
بسیار مفید

پاسخ:
سلام
ممنون گه سر زدی
یا زهرا(س)
ممنون
مطلب جالبی بود
پاسخ:
سلام
خواهش میکنم
یا زهرا(س)
۱۳ فروردين ۹۲ ، ۱۷:۱۸ ₪ بنـتـ الـهـدی₪
سلـام..
سپـاس از دعوتتـون!
مفیـده بـود!
یاعلی
پاسخ:
سلام
ممنون که تشریف اوردید
یا زهرا(س)
سلام
درود بر شما که روشنگر هستی
پاسخ:
سلام
ممنون که سر زدید
یازهرا(س)
۱۳ فروردين ۹۲ ، ۱۶:۴۰ روایت شیدایی
سلام
استفاده کردیم
پاسخ:
سلام
ممنون
یازهرا(س)
سلام 
جمع آوری خوبی بود 
پاسخ:
سلام
ممنون که تشریف اوردید
یا زهرا(س)
۱۳ فروردين ۹۲ ، ۱۳:۴۰ رزمنده میدان نبرد نرم
سلام
اینکه حالا دستشون به ماها نمیرسه
وای به حالی وقتی که بر ما سلطه پیدا کنند
اون وقت ما نمیفهمیم اینا کاری به نفع مانمیکنند
بازم ساده ایم و میریم تولیدات اونا را مصرف میکنیم میریم نوشابه های سگیه اونا را میخوریم
پاسخ:
سلام
وظیفه ما روشنگریه 
انشاا... مردم بیشتر دقت کنند
یا زهرا(س)
مطلب مفیدیه
ممنون
پاسخ:
سلام
انشاا... ....
یازهرا(س)

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی